Як вибирати вхідні двері?

«Мій дім — моя фортеця!» Саме з таким підходом треба вирішувати питання, як вибрати металеві вхідні двері. На надійність входу впливає безліч різних чинників — це і матеріал, з якого вона виготовлена, і замок, і петлі, і навіть спосіб їх установки. Саме ці та багато інших нюансів ми розглянемо в даній статті, де визначимо найбільш важливі моменти, на які просто не можна не звертати уваги при виборі вхідних металевих дверей.

По-перше, сталеві двері повинні забезпечувати захисні функції. Цих функцій декілька: протидія грубій фізичній силі (визначається міцністю і надійністю конструкції); протидія «інтелектуальному злому» (визначається складністю і «хитрістю» замків); надійність в критичних ситуаціях (бувають протипожежні двері, куленепробивні двері, двері, забезпечені пристроями контролю доступу — від простого скла до аудіо- і відеосистем і т.п.)

По-друге, двері повинні забезпечувати первинну функціональність, захист від зовнішнього середовища, і володіти певними тепло-та звукоізоляційними властивостями.

По-третє, двері не повинні бути неприємними на вигляд, слух і запах — тобто мають бути якимось чином декоровані, не повинні скрипіти і стукати, повинні бути виготовлені без застосування токсичних матеріалів.

Нарешті, четверта група характеристик відноситься швидше до продавців, ніж безпосередньо до виробу: двері і її частини повинні бути надійними, а продавець зобов'язаний надавати гарантії на свою продукцію і виконувати їх.

Очевидно, що неможливо визначити «ідеальні двері». Необхідно спочатку з'ясувати, для чого саме вони призначені, і далі вибирати модель у відповідності з потребами та фінансовими можливостями. Таким чином, ми сформулювали перший (і, можливо, головний) принцип "розумного підходу" до вибору дверей. Визначившись з вимогами до продукції, ви відразу зрозумієте, які характеристики мають для вас основне значення, а які - другорядне.

Захисні властивості сталевих дверей

Загальна стійкість полотна дверей до грубої сили — важлива, але не єдина і не завжди вирішальна характеристика. Дійсно, двері для звичайної квартири в міському будинку можуть бути відносно слабкими: якщо її почнуть зламувати за допомогою кувалди, болгарки або автогена, то навряд чи вдасться зловмисникам не привернути до себе увагу. Зовсім інакше треба підходити до вибору дверей на дачний котедж або неохоронюваного складу : в цьому випадку висока ймовірність саме «грубого злому», і конструкція дверей повинна володіти високою механічною міцністю.

На відміну від грубого впливу, «інтелектуальний злом» або розкриття вимагає певної кваліфікації зловмисника і може здійснюватися практично безшумно. Відповідно, зловмисник має у своєму розпорядженні практично необмежений запас часу (практично жоден замок не в змозі протистояти кваліфікованому зловмиснику більше 20 хвилин). Саме так відкривається чимала частка квартирних дверей у великих містах. Як правило, об'єктом «інтелектуального злому» є замок, і, на наш погляд, саме замок визначає (повторимо, в стандартних міських умовах) стійкість дверей в цілому.

Тому:

  • на замках не варто економити, якщо ви хочете отримати стійкі до несанкціонованого проникнення двері;
  • краще ставити два замки, причому різних систем (циліндровий і сувальдний) — відкриття різних типів замків вимагає більш високої кваліфікації зловмисника;
  • наполегливо рекомендується встановити спеціальні додаткові захисти на замки - броненакладки для циліндрових і бронепластини для сувальдних;
  • пам'ятайте: будь-який замок можна відкрити, тому якщо ви вважаєте, що ваша квартира може привернути увагу висококласних фахівців, - встановіть сигналізацію.

Тепло- і звукоізоляція сталевих дверей

На зорі вітчизняного виробництва дверей металеві двері мали гірші тепло-та звукоізоляційні властивості, ніж навіть найпростіші дерев'яні. Це пов'язано як з тим, що метал краще, ніж дерево, проводить тепло і передає звук, так і з тим, що дерево — матеріал більш м'який і пластичний, піддається легшій підгонці на місці установки. Відповідно, у добре зробленої дерев'яної двері менше щілин і полотно двері щільно прилягає до коробки; добитися аналогічних показників у металевої двері в той час могли лише високою ціною.

На той момент (приблизно до 2000 року) основним варіантом була установка двох дверей: зовнішньої сталевої, на яку припадала захисна функція, і внутрішньої дерев'яної, що брали на себе тепло-і звукоізоляцію (а також частину декоративних функцій). Зараз ситуація змінилася. Все більше фірм пропонують моделі сталевих дверей, здатних служити єдиними дверима як з точки зору захисних та декоративних функцій, так і з точки зору прекрасної тепло-і звукоізоляції. Сучасні двері часто навіть перевершують за останнім показником більшість дерев'яних, адже гарні дерев'яні двері, як мінімум, не дешевші хороших сталевих.

Досягаються високі тепло-та звукоізоляційні характеристики сучасних сталевих дверей сумою декількох параметрів:

  • Якісне ущільнення по периметру дверного полотна, бажано в два контури. Щоб розмістити ущільнювачі, рами й полотна дверей виготовляються зі спеціальних гнутих дверних профілів.
  • Установка масивних (від 8 мм товщиною) декоративних панелей, які дуже ефективно гасять звукові коливання.
  • Внутрішній простір полотна двері заповнюється ізолюючими матеріалами (пінопласт, мінвата), які перешкоджають «ефекту барабана».
  • Якісна заробка щілин між рамою дверей та стіною, а також заповнення самої рами. Найкращим матеріалом для цих цілей є бетон.